טיפול פסיכולוגי פרדס חנה - כרכור, מטפל זוגי, טיפול זוגי פרדס חנה - כרכור, יועץ זוגי,

טיפול זוגי בחדרה, טיפול זוגי בקיסריה, טיפול זוגי בבנימינה, טיפול זוגי זיכרון יעקב,

פסיכולוג קליני בפרדס חנה, קושי ביצירת קשר זוגי, קשיים בזוגיות, מכון תל-אביב לפסיכותרפיה 

© by Itamar Pascal

מהות הטיפול

במהלך טיפול פסיכולוגי פרטני, כלומר טיפול אישי, אנו נפגשים ביחידות, לשיחה אחד על אחד. הטיפול נועד לתת מענה לסיבה שבגללה פנית. לאחר פגישת אינטייק (פגישות ראשונות בהן נאסף מידע והיכרות ראשונית) שבה נכיר קצת אחד את השני ונחליט ביחד האם יש מקום להתחיל בתהליך של עבודה משותפת, נגדיר לעצמנו את מטרת הטיפול, כלומר את השינוי המבוקש, אותו אנו מעוניינים לחוות במהלך הטיפול. חשוב לזכור שטיפול נפשי, בניגוד לטיפול תרופתי, הינו תהליך מתמשך הדורש מאמץ והשקעה גם מצד המטופל וגם מצד המטפל.

 

שיטת הטיפול בה אני עובד היא פסיכודינמית. בגישה זו ישנה הקשבה לצרכים ולקצב של כל מטופל והתייחסות לתהליכים מודעים ולא מודעים המתרחשים בנפשו וגורמים לשחזורים חוזרים ונשנים של דרמות וקונפליקטים אישיים ובינאישיים שנחוו במהלך ההתפתחות ומייצרים סימפטומים שונים (כגון חרדה, דיכאון וכד'). באופן כללי הניסיון במהלך הטיפול הוא להגדיל את מרחב החוויה, כך שרגשות שונים שהודחקו יכולים להיחוות ולהגיע למודעות. בדרך זו החוויה של האדם את עצמו הופכת לשלמה ואותנטית יותר ויש לו חופש רב יותר לשנות דפוסים ולחפש דרכי התנהגות חדשות המבטאות טוב יותר את העצמי שלו.

 

תהליך טיפולי זה מביא ליכולת גוברת לנוע קדימה, לשחרר מקומות תקועים ומאפשר המשך התפתחות וצמיחה. במרחב הטיפולי נוצר קשר אישי, אינטימי ודיסקרטי עם המטפל, אשר מהווה מעין מרחב-מוגן בו ניתן לחוות מגוון רגשות, גם כאלו שאינן נעימות לנו. ניתן לחוות במרחב זה קשיים בינאישיים כחלק מהקשר הטיפולי כפי שהם קיימים גם מחוץ לטיפול, לזהות ולהבין קשיים אלו ולחפש יחד דרכים חדשות להתמודדות טובה יותר.

 

משך הטיפול שונה מאדם לאדם ומותאם באופן אישי לסוג הקושי. ישנם מקרים בהם הקושי ממוקד וניתן להסתפק בטיפול קצר-מועד. בשלב הראשון של טיפול פסיכולוגי אני מעודד הדרגתיות ולכן אני מקיים הליך קבלה לטיפול, אותו אני מתאים לכל מטופל בהתאם לקשיים עימם הוא מתמודד. הליך זה כולל איסוף פרטים חשובים הקשורים להתפתחות, קשיים רגשיים  ורקע.

מהניסיון שלי יש מי שמרגיש בשינוי מהר יותר בטיפול ויש אחרים שמרגישים בשינוי רק לאחר מספר חודשים. הטיפול מתקיים במסגרת של שיחות אחת לשבוע, ביום ושעה קבועים. במידת הצורך ניתן להיפגש מעבר לפעם בשבוע. כדי שהטיפול יצליח יש צורך בשיתוף פעולה, ושמירה על רצף והתמדה.