טיפול פסיכולוגי פרדס חנה - כרכור, מטפל זוגי, טיפול זוגי פרדס חנה - כרכור, יועץ זוגי,

טיפול זוגי בחדרה, טיפול זוגי בקיסריה, טיפול זוגי בבנימינה, טיפול זוגי זיכרון יעקב,

פסיכולוג קליני בפרדס חנה, קושי ביצירת קשר זוגי, קשיים בזוגיות, מכון תל-אביב לפסיכותרפיה 

© by Itamar Pascal

משברי חיים, אבל ואובדן

אנו מתמודדים בחיינו עם משברים נורמטיבים הנגרמים ממעברים צפויים במסלול החיים, כגון הסתגלות לזוגיות חדשה, התרחבות המשפחה, עומסים ולחצים בחיי משפחה, התלבטויות אמצע החיים, עזיבת ילדים והתרוקנות הקן המשפחתי, קשיים בגיל המבוגר ועוד.

כמו כן, אנו חווים לעיתים משברי חיים ומצבי לחץ בלתי צפויים במסלול החיים, כגון התמודדות עם מחלות שונות, מוות ואובדן מאדם יקר ואהוב, פרידות בלתי צפויות, פיטורין ממקום עבודה ועוד.

 

שינויים אלו, בין אם הם צפויים או לא, עשויים לגרום למשבר רגשי, וכתוצאה מכך לתקופה המאופיינת במצבי רוח, לעתים דיכאון, ירידה מסויימת בתפקוד וסממנים נוספים. טיפול פסיכולוגי עשוי לסייע לעבד את המשבר המתרחש, להבין את משמעותו בחייו של האדם, לברר מהם הגורמים, האם קשורים לעבר, לקשרים משפחתיים וזוגיים וכיצד ניתן להתמודד טוב יותר.

 

אבל ואובדן

אנו מתמודדים במהלך על חיינו עם אובדנים לא מעובדים מבחינה רגשית. לעתים אובדן משמעותי נוסף מעצים וחושף רגשית אובדנים קושמים שלא עובדו רגשית כהלכה. מומלץ למי שלא מצליח להתמודד ולעבד לבד את האובדן והכאב העצום הכרוך בכך לגשת לטיפול פסיכולוגי בו ניתן לעשות עיבוד רגשי הדרגתי. פשוט לחכות ולהמתין שהזמן יעשה את עבודתו - הינה אמונה שאינה מדוייקת במיוחד במידה והיגון והכאב לא מרפים ופוגעים באיכות החיים של האדם.