טיפול פסיכולוגי פרדס חנה - כרכור, מטפל זוגי, טיפול זוגי פרדס חנה - כרכור, יועץ זוגי,

טיפול זוגי בחדרה, טיפול זוגי בקיסריה, טיפול זוגי בבנימינה, טיפול זוגי זיכרון יעקב,

פסיכולוג קליני בפרדס חנה, קושי ביצירת קשר זוגי, קשיים בזוגיות, מכון תל-אביב לפסיכותרפיה 

© by Itamar Pascal

טיפול בדיכאון

תחושות דיכאוניות יכולות להיות בעלות עוצמה ומשך משתנים ולנבוע ממגוון של סיבות. המאפיין העיקרי של דיכאון הוא ירידה משמעותית במצב הרוח, בפעילות ובאנרגיה. התחושה היא של מצב רוח ירוד, חוסר תקווה לעתיד וייאוש וכן של ריקנות וחוסר עניין בחיים. המצב יכול לגרום לבכי תכוף, חוסר תיאבון, קשיים בשינה, קושי להתרכז, קושי לקום מהמיטה ולתפקד בחיי היומיום ואף למחשבות אובדניות.

 

בדרך כלל המצב מלווה בתחושות חוסר ערך או רגשות אשם מוגברים ועל פי רוב הדבר מביא לרצון להתרחק מחברתם של אנשים. דיכאון יכול להיות בתגובה לאירוע טראומטי, בתגובה למשברי חיים כגון גירושים או פרידות וכן הוא מהווה תגובה נורמאלית למצבים של אובדן ואבל.

 

לדיכאון לא תמיד חייבת להיות סיבה ברורה, לעתים הופעתו נובעת ממניעים פנימיים שאינם ידועים גם לאדם עצמו. טיפול בדיכאון אינו עוסק רק במתן פתרונות לקשיים שגורמים למצב רוח זה, אלא בתהליך טיפולי ומתן כלים להתמודדות. תהליך של טיפול בדיכאון כולל ליווי ותמיכה רגשיים, הקניית מודעות עצמית טובה יותר והכרות עם העצמי ועם גורמי הדיכאון ותבניות חשיבה המאפיינות דיכאון. תבניות חשיבה אלו כוללות ראייה לא מדוייקת של המציאות, ביקורת עצמית מוגברת, וראייה של המציאות דרך משקפיים קודרות מדיי.

 

בשנים האחרונות חלה התקדמות רבה בתחום טיפול בדיכאון. במקרים רבים נמצא כי השילוב בין טיפול פסיכולוגי לטיפול תרופתי משיג את השיפור הטוב והממושך ביותר. בעת הצורך ניתן ללוות את הטיפול הפסיכולוגי בטיפול תרופתי, בהתייעצות רופא פסיכיאטר מומחה. כמובן שגם הוספת שינוי באורח חיים בריא, ספורט ותזונה יכולים להועיל לשיפור הדיכאון.