טיפול פסיכולוגי פרדס חנה - כרכור, מטפל זוגי, טיפול זוגי פרדס חנה - כרכור, יועץ זוגי,

טיפול זוגי בחדרה, טיפול זוגי בקיסריה, טיפול זוגי בבנימינה, טיפול זוגי זיכרון יעקב,

פסיכולוג קליני בפרדס חנה, קושי ביצירת קשר זוגי, קשיים בזוגיות, מכון תל-אביב לפסיכותרפיה 

© by Itamar Pascal

קצת עלי

נעים מאוד, שמי איתמר, עבורי מפגשי הטיפול הם מרחב של כנות, של שיחה מלב ללב. הכנות והישירות שמתאפשרים במרחב הטיפולי מאפשרים הדהוד פנימי של הנאמר, מאפשרים לצעוד במסע הנפשי שמטרתו גדילה וצמיחה. כל אחד ואחת בקצב האישי שמתאים ומרגיש נכון.

 

אני מאמין כי הדבר החשוב והגדול ביותר שאדם יכול להעניק לעצמו היא היכרות טובה ואמיתית עם עצמו. כשאנחנו מהלכים בעולם עם יותר נוכחות, ממקום של היכרות פנימית עמוקה יותר ומכירים את סיפור חיינו ואת השלכותיו - אנו מרגישים יותר בטוחים ומאמינים בעצמנו וביכולת שלנו להתמודד.

בטיפול אנו נתבונן יחדיו גם בחלקים החזקים והחיוביים באישיות וגם בחלקים שאנו פחות אוהבים, ודרך שיח טיפולי פתוח ובונה נראה את מהלך החיים כתמונה רחבה הנפרשת מולנו וכוללת יחסים בינאישיים, הורות, קריירה, מיניות וכו'. מדובר בתהליך טיפולי של להביא את הרצון והלב אל קידמת הבמה, לאט לאט לקרב בין מי שהיינו רוצים להיות לבין מי שאנו במציאות.

בשנים האחרונות אני מתמקד גם בעבודה טיפולית עם זוגות שונים ומגוונים בנושאי משבר זוגי, חוסר אמון ובגידה, קשיים בתקשורת הזוגית, זוגות שחשים ריחוק, חוסר אינטימיות וקושי ליצור חברות אמיתית וזוגות שמגיעים סביב ריבים, כעסים ומאבקי כוח חוזרים ונשנים.

עם זוגות הנמצאים ביחסים פתוחים או פוליאמורים אנו מבררים יחדיו את המורכבות שבדבר, האם קיימת התאמה מדויקת לכל צד והאם כולם רואים את כולם כפי שהיו רוצים. מבררים נושאים כגון אשמה וקנאה, התמודדות עם אגו ושייכות. עם זוגות חד מיניים אני עובד התמודדות עם ההורות, התמודדות עם פתיחת הזוגיות וכל בעיה זוגית אחרת בדומה לזוגות סטרייטים.

אני מטפל החל משנת 2004, הכשרתי כללה הכשרה אקדמאית (תואר B.A במדעי ההתנהגות ותואר M.A בפסיכולוגיה קלינית) התמחות קלינית (מ.ר. 7876), ולימודי המשך בפסיכותרפיה פסיכואנליטית, סדנאות וקורסים רבים במהלך השנים בנושאים מגוונים, וכיום אני ממשיך בהסמכה להיות מדריך של פסיכולוגים קליניים בפסיכותרפיה.

בשנת 2010 הקמתי את מכון תל-אביב לפסיכותרפיה כבית למטפלים שונים בתחומי טיפול מגוונים, את המכון אני מנהל עד היום. במכון עובדים פסיכולוגים, עו"ס קליניים ופסיכיאטרים במגוון טיפולים: טיפולים דינאמיים, טיפול CBT, טיפול בילדים ונוער, טיפול זוגי, הדרכת הורים, יעוץ פסיכיאטרי, אבחונים ועוד. במשך שנים שימשתי כקב"ן בשירות מילואים.